Wycieczka dydaktyczna

W dniach 18 – 19 listopada 2023r. III semestr Opiekuna medycznego uczestniczył w wycieczce dydaktycznej trasą Łuków – Puławy – Kazimierz – Nałęczów – Łuków. W programie było zwiedzanie m.in. Pałacu Czartoryskich , Świątyni Sybilli w Puławach, spacer po Wąwozach, wizyta w Piekarni Sarzyńskich, spacer nad Wisłą po promenadzie w Kazimierzu Dolnym. Centralnym punktem wycieczki było poznanie bazy rehabilitacyjnej Nałęczowa. Bardzo dziękujemy Pani Menadżer za oprowadzenie nas po Uzdrowisku i przybliżenie zasad leczenia klimatycznego kuracjuszy w tym pięknym zakątku Polski oraz możliwość obejrzenia bazy zabiegowej kompleksu sanatoriów. Miłej atmosferze wycieczki sprzyjały oczywiście zajęcia integracyjne przy muzyce, ciepłej czekoladzie w słynnej Pijalni Wedla oraz wspólnych posiłkach.

Zaproszenie do udziału w zbiórce charytatywnej

Słuchacze kierunku terapeuta zajęciowy zapraszają społeczność naszej szkoły do włączenia się w przedświąteczną akcję charytatywną na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Łukowie. Na szkolnym korytarzu znajduje się oznakowane pudełko, do którego można przynosić męskie, bawełniane skarpetki (rozmiary 39-44). Akcja trwa do 15 grudnia.

Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK

25 listopada odbyło się spotkanie z Panem Mirosławem Liwińskim z Klubu HDK „Ostoja” w Łukowie, w którym wzięli udział uczniowie I sem. technika masażysty oraz III sem. terapeuty zajęciowego. Słuchacze dowiedzieli się, jak ważne jest oddawanie krwi dla ratowania ludzkiego życia. Prowadzący prelekcję wyjaśnił wątpliwości i obawy związane z krwiodawstwem. Głos zabrali również Honorowi Dawcy Krwi z naszej szkoły.

Inicjatorem spotkania było Szkolne Koło PCK i HDK.

Zajęcia praktyczne na kierunku podolog

Na Pracowni podologicznej uczniowie I sem. Podologa, w ramach lekcji z naturoterapii, wykonali preparaty ziołowe wykorzystywane w praktyce podologicznej: olej z glistnikiem, maści z jaskółczym zielem i miętą oraz sole do kąpieli z olejkami eterycznymi. Preparaty te będzie można już wkrótce przetestować – zakupić na kiermaszu szkolnym, który odbędzie się na początku grudnia.

„Szkoła do hymnu”

10 listopada nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki. O symbolicznej godzinie 11.11 „Mazurek Dąbrowskiego” odśpiewały słuchaczki I i III sem. kierunku technik usług kosmetycznych z Panią Kierownik Anną Mikołajewską i obecnymi w szkole nauczycielami.

Prowadzimy nabór zimowy w zawodzie opiekunka.

Jeżeli lubisz pracę z małym dzieckiem to ten zawód jest właśnie dla Ciebie.

Składanie dokumentów do 13 grudnia 2023 roku.

Cykl kształcenia -2 lata
Formy kształcenia- stacjonarna 2,3 x w tygodniu (w tym sobota)
Praktyki zawodowe: 2 razy 140 godzin = 280 godzin
Tytuł zawodowy po ukończeniu kształcenia  – opiekunka dziecięca .
Możliwość zatrudnienia: żłobki, kluby dziecięce, ośrodki opieki nad małym dzieckiem , przedszkola ,domy małego dziecka , indywidualne zatrudnienie.

Co zrobić by zostać naszym słuchaczem?
1)Wybierz kierunek kształcenia
2) Zarejestruj się online
3) Pobierz ze strony szkoły wniosek o przyjęcie i wypełnij go
4) Złóż do nas wniosek wraz ze świadectwem ukończenia szkoły średniej i trzema fotografiami. Otrzymasz skierowanie do poradni medycyny pracy badanie, które należy dostarczyć do szkoły

wniosek PDF
wniosek w wersji Word.docx
rejestracja online

 

Zajęcia praktyczne na kierunku terapeuta zajęciowy

Na zajęciach Pracowni terapii zajęciowej słuchacze III sem. kierunku terapeuta zajęciowy poznali metody pracy z podopiecznymi z wykorzystaniem poezjoterapii.  Wykonali „poetycki patchwork” z wycinków gazet oraz przepisali wybrany wiersz, w celu podarowania go wybranej osobie, w ramach ogólnopolskiej akcji Fundacji Zbigniewa Herberta ph. „Podaruj wiersz”.
Na zajęciach w dniu 28 października uczniowie poznali twórczość lokalnej poetki – Pani Zofii Kamoli. Autorka zaprezentowała swoje wybrane wiersze, zachęciła do wykorzystywania poezji w pracy terapeutycznej.