Spotkanie edukacyjne

22 maja odbyło się spotkanie z p. Grzegorzem Sulejem i p. Piotrem Brodzik, którzy zachęcali słuchaczy naszej szkoły do wzięcia udziału w projekcie „4-te piętro”. Podczas spotkania mówiono o problemach osób niepełnosprawnych ruchowo, którzy od wielu lat są „uwięzieni” w swoich mieszkaniach z powodu barier architektonicznych. Zachęcano do pracy wolontariackiej polegającej na poświęceniu choć niewielkiej ilości czasu na wyjścia na zewnątrz z osobą niepełnosprawną.

Jesteśmy dumni z tego, że w naszej społeczności szkolnej znaleźli się chętni wolontariusze.

Udział w konkursie języka migowego

  • Fot. SP-MSZ w Chełmie

21 maja w Szkole Policealnej – Medycznym Studium Zawodowym w Chełmie odbył się
I Wojewódzki Konkurs Języka Migowego Policealnych Szkół Medycznych Województwa Lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowała Łucja Sobczak – słuchaczka II sem. Technika usług kosmetycznych, przygotowana przez p. Halinę Grzeszczuk.

Gratulujemy udanego udziału w konkursie!

 

Praktyka zawodowa na kierunku Podolog

Słuchaczki Podologa odbywały praktyki zawodowe w Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łukowie, w następnych dniach – w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Krynce. Uczennice wykonywały zabiegi podologiczne Podopiecznym tych placówek.

To był intensywny czas, ale dający przyszłym Podologom nowe doświadczenie zawodowe i  dużo satysfakcji z możliwości pomocy potrzebującym.

Sukces w powiatowym konkursie

konkurs czytelniczy
Fot. MBP w Łukowie

Słuchaczka II sem. Technika farmaceutycznego – Klaudia Kościuk została Laureatką powiatowego czytelniczo-prasowego konkursu „Czesław Miłosz – polski poeta, prozaik i noblista” zorganizowanego przez Miejską Biblioteką Publiczną w Łukowie. Gratulujemy!

 

„Literacka Lubelszczyzna”

11 maja, w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek oraz Jubileuszu 550-lecia Województwa Lubelskiego, w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z autorką książek  – Panią Magdaleną Chrzanowską. Pisarka, mieszkająca obecnie w Łukowie, opowiedziała o początkach swojej twórczości, inspiracjach do napisania powieści obyczajowych oraz pracy nad ich wydaniem. W spotkaniu wzięli udział słuchacze II sem. kierunków: technik masażysta i technik sterylizacji medycznej.

Konkurs fotograficzny

W ramach obchodów Jubileuszu 550-lecia Województwa Lubelskiego, Internat SP-MSZ przeprowadził konkurs fotograficzny ph. „Moja Lubelszczyzna”. Komisja konkursowa nagrodziła Faustynę Zientarę – słuchaczkę IV sem. Technika usług kosmetycznych mieszkającą w Internacie. Serdecznie gratulujemy!

 Zbiórka charytatywna

Szkolne Koło Wolontariatu w dniach od 24 kwietnia do 6 maja zorganizowało akcję na rzecz Podopiecznych Domu Dziecka w Małej Cerkwicy. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej i zakończyła wysyłką 63 kilogramów tekstyliów, środków czystości i słodyczy. Inicjatywę tę wsparła łukowska „Epaka” , która zapewniła bezpłatną dostawę darów. Serdecznie dziękujemy firmie kurierskiej oraz naszym Wolontariuszom!

 

Współpraca z Łukowskim Ośrodkiem Kultury

 

6 maja w sali widowiskowej ŁOK odbyło się spotkanie dla słuchaczy Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. „Pierwsza pomoc w nagłych przypadkach u dzieci”, które poprowadziła Pani Agnieszka Kołodziej – nauczyciel Szkoły Policealnej – Medycznego Studium Zawodowego w Łukowie.

W pierwszej części słuchaczki wysłuchały wykładu i obejrzały prezentację multimedialną na temat pomocy przedmedycznej w przypadkach zadławień, ciał obcych w drogach oddechowych, krwotoku z nosa, ran, skaleczeń, urazów i oparzeń dziecka. W części warsztatowej Panie miały okazję poćwiczyć na fantomie resuscytację u niemowlęcia oraz dziecka powyżej 1. roku życia.

Fot. Łukowski Ośrodek Kultury

Informacja i fotogaleria na stronie Łukowskiego Ośrodka Kultury:

https://www.lok.lukow.pl/artykul/4666,za-nami-kolejny-wyklad-lutw-pierwsza-pomoc-dzieciom-foto

 

Akcja charytatywna

W dniach od 11 do 27 kwietnia w szkole i internacie SP-MSZ odbyła się zbiórka książek na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina. Zebrano 305 egzemplarzy, które – zgodnie z regulaminem akcji – spakowano do pudełek i przekazano firmie kurierskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej zbiórce!

Spotkanie autorskie

22 kwietnia przedstawicielki Internatu SP-MSZ z wychowawcą p. Katarzyną Kurek uczestniczyły w spotkaniu z Panią Joanną Jax – autorką bestsellerowych historycznych powieści obyczajowych. Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Łukowie. Spotkanie

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, wzbudziło duże zainteresowanie uczennic mieszkających w internacie.