Konferencja „CAD/CAM w pracy technika dentystycznego”

29.10.2019r. w Szkole Policealnej – Medycznym Studium Zawodowym      im. Janusza Korczaka w Łukowie odbyła się konferencja wojewódzka:
„CAD/CAM w pracy technika dentystycznego”.
Celem konferencji było zapoznanie z nowoczesnymi technologiami stosowanymi współcześnie w stomatologii oraz promocja zawodu technika dentystycznego.|

Pomysłodawcą konferencji była Dyrektor szkoły, a organizacją wykładów i warsztatów zajęli się nauczyciele kształcący w zawodach technik dentystyczny i asystentka stomatologiczna . O sprawny przebieg konferencji zadbali nauczyciele Szkoły Policealnej – Medycznego Studium Zawodowego w Łukowie. Współorganizatorem konferencji było Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Białej Podlaskiej.

W konferencji wzięli udział słuchacze i nauczyciele kierunków: asystentka i higienistka stomatologiczna oraz technik dentystyczny medycznych szkół policealnych województwa lubelskiego i TEB Edukacja w Lublinie.

Przybyłych Gości, prelegentów, uczestników konferencji i przedstawicieli lokalnych mediów powitała p. Anna Sołtyszewska – Dyrektor Szkoły.

W pierwszej części konferencji odbył się wykład na temat podstaw projektowania CAD/CAM w protetyce stomatologicznej przedstawiony przez Pana Pawła Pasternaka z firmy Roko Dental Systems. Drugą część konferencji stanowiły szkolenia kierunkowe. Przedstawiciele firmy Roko Dental Systems: p. Iwona Kołaczyk i p. Paweł Pasternak dla techników dentystycznych poprowadzili „Zajęcia praktyczne w środowisku EXOCAD z uwzględnieniem skanowania 3D i projektowania korony anatomicznej oraz podbudowy”: Wykłady dla asystentek i higienistek stomatologicznych na temat kompleksowego wspierania pacjenta protetycznego i ortodontycznego poprowadziła p. Beata Szczypińska – Expert Marketing Sepcialist Queisser Pharma Poland Sp. z o.o.

Uczestnicy konferencji mieli możliwość obejrzenia pracowni specjalistycznych kierunków technik dentystyczny i higienistka stomatologiczna.

Informacje medialne:

Oficjalny Serwis Internetowy miasta Łuków

http://www.lukow.pl/index.php/aktualnosci/19-aktualnosci/5044-konferencja-cad-cam-w-pracy-technika-dentystycznego

Regionalny Portal Informacyjny Podlasie.24

http://www.podlasie24.pl/lukow/region/-lukow-konferencja-dla-technikow-dentystycznych-2c0a1.html

Fot. Paweł Przeździak

 

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.