Szkolne obchody miesiąca świadomości raka piersi.

Na całym świecie październik jest uznawany za miesiąc świadomości raka piersi. W tym okresie są podejmowane liczne działania związane z profilaktyką nowotworów piersi. Odbyły się one i w naszej szkole.

10 października społeczność studium przyłączyła się do ogólnopolskiego Biegu Kobiet „Zawsze Pier(w)si – przed rakiem piersi, gdziekolwiek jesteś!”.

14 października odbył się Dzień Profilaktyki Raka Piersi przygotowany przez I sem. technika usług kosmetycznych (dzienny). Podczas tego wydarzenia słuchacze mieli możliwość obejrzenia filmu instruktażowego samobadania piersi i przećwiczenia tej czynności na fantomie. Otrzymali broszury na temat badania mammograficznego. Mogli zapoznać się z gazetką informacyjną oraz wystawką książek przygotowaną przez bibliotekę szkolną.

Podczas szkolnego dnia profilaktyki odbył się również charytatywny kiermasz, na którym sprzedawana była biżuteria wykonana przez słuchaczy kierunku terapeuta zajęciowy. Dochód został przekazany na rzecz Stowarzyszenia Rakout z Siedlec.

 

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.