„Wyobraź sobie”

Pod takim hasłem w październiku br. był obchodzony Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

23 października, w ramach obchodów tego święta, w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z p. Adrianną Szymańską, autorką powieści pt. Domek. Pisarka przedstawiła swoją debiutancką książkę. Autor okładki, p. Piotr Zacheja wyjaśnił symbolikę grafiki znajdującej się na obwolucie. Pisarka zapowiedziała wydanie kolejnego tomu Domku.

Na zakończenie spotkania jego uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań zaproszonym Gościom oraz nabycia książki z dedykacją autorki. W spotkaniu wzięły udział słuchaczki I sem. higienistki stomatologicznej.

Autorka Domku spotkała się również z pracownikami bibliotek, podczas spotkania Sieci Bibliotekarzy Szkolnych Powiatu Łukowskiego, zorganizowanego przez bibliotekę szkolną we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Łukowie.

Od 21 do 31 października przeprowadzona została ogólnopolska akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta –
„Podaruj wiersz”. Jej uczestnicy mieli możliwość przepisania wybranego wiersza na przygotowanej przez organizatorów papeterii i podarowania go wybranej osobie. W akcji wzięli udział słuchacze III sem. technika usług kosmetycznych
i V sem. technika dentystycznego oraz mieszkańcy Internatu – grupa I i II.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.