Zmiana nazwy szkoły

Informujemy, że na mocy uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego Nr XXXV/476/2017 z dnia 20 listopada br. Medyczne Studium Zawodowe w Łukowie zmieniło nazwę na: Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie.
W związku z nowym ustrojem szkolnictwa wprowadzonym od 1 września br., nasza szkoła została przekształcona w szkołę policealną dla osób posiadających wykształcenie średnie lub wykształcenie średnie branżowe, o okresie nauczania nie dłuższym niż 2,5 roku.

Od roku szkolnego 2018/2019 szkoła planuje poszerzyć swoją ofertę edukacyjną. Uzyskała pozytywną opinię Powiatowej Rady Rynku Pracy na kształcenia w zawodzie: technik bezpieczeństwa i higieny pracy w systemie stacjonarnym lub zaocznym dla młodzieży i osób dorosłych (1,5 roku nauki).
Oferta kształcenia w zawodzie technik bhp skierowana jest przede wszystkim do osób prowadzących własną działalność gospodarczą i zatrudniających pracowników. Zaoczny system kształcenia dostosowany jest do możliwości poszerzania kompetencji zawodowych i zdobycia nowych uprawnień z zakresu stosowania przepisów bhp w praktyce, jak również przeprowadzania szkoleń wstępnych i stanowiskowych pracownikom, bez konieczności zatrudniania specjalistów ds. bhp, co znacznie zmniejsza koszty utrzymania firmy.

 

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.