Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Fot. Lukow24.pl

6 kwietnia w Szkole Policealnej-Medycznym Studium Zawodowym im. Janusza Korczaka w Łukowie odbył się Etap Rejonowy XXX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża pod Honorowym Patronatem Starosty Łukowskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez naszą szkołę, we współpracy z Zarządem Rejonowym PCK w Łukowie i Lubelskim Zarządem Okręgowym PCK. Celem zawodów było podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.

Etap rejonowy mistrzostw otworzyła p. Anna Sołtyszewska – Dyrektor SP-MSZ w Łukowie, która powitała Starostę Powiatu Łukowskiego, pracowników Polskiego Czerwonego Krzyża, uczestników zawodów i ich opiekunów, przedstawicieli lokalnych mediów, nauczycieli i słuchaczy szkoły, zaangażowanych w organizację Mistrzostw. Zebranych powitał również p. Dariusz Szustek – Starosta Powiatu Łukowskiego. Następnie głos zabrały Panie: Magdalena Kaźmieruk-Sadło przedstawicielka Zarządu Rejonowego PCK  w Łukowie oraz Beata Lachowicz – Główny Sędzia zawodów z ramienia Lubelskiego Zarządu Okręgowego PCK.

Po części oficjalnej, rozpoczęły się zmagania konkursowe, w których wzięły udział 5-osobowe drużyny z trzech szkół średnich powiatu łukowskiego: Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie, Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie oraz Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym. Uczestnicy mistrzostw wykonywali działania na dwóch stanowiskach: urazowym, RKO oraz pisali z test wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy i historii PCK. Ich pracę oceniali sędziowie – nauczyciele i słuchacze SP-MSZ, w rolę pozorantów – osób poszkodowanych wcielili się słuchacze szkoły.

Po zsumowaniu punktów uzyskanych przez drużyny, ogłoszone zostały wyniki etapu rejonowego:

I miejsce – Zespół Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie w składzie: Mateusz Wileński, Emilia Bogusz, Natalia Guzek, Aleksandra Szczepaniak i Patrycja Wysokińska; szkoła uzyskała awans do etapu okręgowego, który odbędzie się 11 maja br. w Lublinie;
II miejsce – Zespół Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie;
III miejsce – Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym.

Uczestnicy mistrzostw otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łukowie oraz Polski Czerwony Krzyż. Do szkół trafiły Puchary przekazane przez współorganizatorów – Szkołę Policealną – Medyczne Studium Zawodowe w Łukowie.

Gratulujemy uczestnikom, dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w organizacji tego wydarzenia.

 

Galeria zdjęć na portalu

Lukow24:

Podlasie24

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.